SVEIKISĄNARIAI.LT

Interviu su Dr. Guillermo Įlvarez Rey

Interviu su Dr. Guillermo Įlvarez Rey

Dr. Guillermo Įlvarez Rey yra fizinio lavinimo ir sporto medicinos specialistas, turintis sportinės ortopedijos medicinos bakalaurą. Šiuo metu Dr. Alvarez dirba AMS centre Malagoje (Diagnostikos ir sveikatos reabilitacijos centre).

Papasakokite mums truputį apie tai, ką veikiate šiame medicinos centre, koks yra Jūsų vidutinis pacientas ir t.t.

Savo centre mes atliekame medicininį fizinės būklės ištyrimą ir reabilitaciją, sureguliuojant skeleto-raumenų sistemą, širdies bei medžiagų apykaitos procesus. Sporto ir fizinio lavinimo medicinos praktiką mes taikome ne tik profesionaliems sportininkams ar mėgėjams, bet ir kitiems žmonėms, nukentėjusiems nuo ligos ar traumos. Mes siekiame pagerinti pacientų fizinės veiklos galimybes ir padovanoti jiems geresnę gyvenimo kokybę.

Kaip Antequera‘os rankinio klubo gydytojas ir AMS centro vyriausiasis medicinos specialistas, savo kasdieniniame darbe tikriausiai gydote daug sportininkų ir jų patirtų traumų.  Kokius sužeidimus diagnozuojate dažniausiai?

Mes susiduriame ir su ūmiomis, ir su lėtinėmis traumomis. Yra daugybė traumų rūšių, kurios priklauso ir nuo pažeidimo vietos, ir nuo to, koks audinys yra pažeistas. Skirtingoms sporto šakoms būdingos skirtingos traumos, kadangi kiekvienai iš jų yra būdingi tam tikri specifiniai pakartotiniai arba cikliniai judesiai.

2010m. spalio mėnesį vyko svarbus į tendinopatijas orientuotas Švedijos Umea‘os universiteto kongresas „TARPTAUTINIS MOKSLINIS TENDINOPATIJŲ SIMPOZIUMAS“. Jame Jūs pristatėte įdomų darbą, kuris vadinosi „Ultragarsu kontroliuojama vidurinio sėdmeninio raumens tenotomija (GTPS)“ – sudėtinga tema.

Tendinopatijos yra labai paplitusi sportininkų sąnarių liga. Kokie yra naujausi pasiekimai, kalbant apie tyrimus ir dabar vyraujančias šios patologijos gydymo tendencijas?

Sausgyslių patologijos vis dar yra didžiulė problema ir gydytojams, ir pacientams, arba, kaip sako Amerikos gydytojai, gydytojų ir pacientų „Nemezidė“ (Nemezidė buvo graikų keršto deivė).

Per paskutinius kelerius metus atsirado daug naujovių, susijusių su pačiu požiūriu į šios problemos esmę. Tačiau vis dar yra daug neišspęstų klausimų ir neįmintų mįslių.

Moksliniai tyrimai yra raktas į visus atsakymus, kadangi mes galime pritaikyti jų rezultatus klinikinėje praktikoje. Šiuolaikiniai sausgyslių tyrimai daugiausiai yra orientuoti į sveikų bei pažeistų sausgyslių histopatologiją, priešuždegiminius žymenis, neurotransmiterius, genus arba alelius, kurie sukelia tam tikras tendinopatijas, mechaninių ir anatominių veiksnių analizę ir naujausių technologijų pritaikymą tendinopatijų diagnostikai ir gydymui.

Remdamasis savo profesine patirtimi, kiek tokio pobūdžio susirgimo atvejų per mėnesį paprastai suskaičiuojate? Kurios sporto šakos šiuos pažeidimus išprovokuoja dažniausiai? 

Sausgyslių patologija yra labai dažna priežastis, dėl kurios pacientai kreipiasi į mūsų centrą. Per mėnesį pas mus dėl tendinopatijų apsilanko apytiksliai nuo 45 iki 70 pacientų. Daugiausia šių problemų turi bėgikai – dažniausiai pažeidžiamos jų apatinės galūnės (Achilo ir kelio girnelės sausgyslės).

Po bėgikų antrąją vietą pagal kelio girnelės sausgyslių pažeidimo dažnumą užima sporto šakos, kuriose sportininkai turi atlikti daug šuolių, pavyzdžiui, rankinis, tinklinis arba krepšinis. Sporto šakų, kuriose reikia atlikti metimo (įskaitant žaidimą su raketėmis) judesius, atstovai dažniausiai skundžiasi sukamojo raumens tendinopatijomis, o su raketėmis žaidžiantiems sportininkams ypač specifiškai yra būdingi alkūnės pažeidimai.

Kokias medicinines procedūras naudojate tendinopatijos gydymui?

Pirmas dalykas, kurį reikia įvertinti, yra paciento tipas: amžius, fizinė forma, anksčiau patirtos traumos ir persirgtos ligos, fizinei veiklai per savaitę skiriamų valandų skaičius ir t.t. Tada naudodami tendinopatijų tyrimų vaizdinę medžiagą galime nustatyti tikslią diagnozę.

Priklausomai nuo to, ką išsiaiškiname, remdamiesi paciento ligos istorija ir fiziniu aktyvumu, kurį turės atlikti jo pažeistoji sausgyslė, mes pritaikome atitinkamą gydymą.

Priklausomai nuo to, kuri sausgyslė yra pažeista, aš naudoju vieną arba kitą protokolą. Tačiau į visus juos įeina laikinas žmogaus fizinio akyvumo režimo pakeitimas, geriamieji arba išviršinio naudojimo vaistai, maisto papildai, ortezai, specialūs gydomieji pratimai, kartais – intervencinės procedūros (injekcijos, skleroterapija, tenotomija ir t.t.) ir, jei reikia, chirurginė intervencija.

Dar viena iš dažniausiai pasitaikančių sportininkų problemų yra sąnarinių kremzlių nusidėvėjimas, kurį sukelia traumos, per didelė apkrova ir kitos priežastys. Ką Jūs tokiais atvejais rekomenduojate savo pacientams?

Kremzlinio audinio patologijas, su kuriomis susiduria sportininkai, yra taip pat sudėtinga gydyti, kaip ir sausgyslių pažeidimus. Visada pats svarbiausias dalykas yra prevencija – tų rizikos veiksnių, kuriuos galima pakeisti, korekcija ir kontrolė.

Esant kremzlių pažeidimams visada labai svarbu vartoti maisto papildus, kad būtų palaikoma sveika kremzlės struktūra ir jai būdingos mechaninės savybės.

Kiekviena atstatomoji procedūra turi būti atliekama daugiadiscipliniškai. Papasakokite mums šiek tiek, ką profesionalai daro gydydami ir atstatinėdami sportininkų sąnarius (sausgysles, kremzles ir t.t.).

Gydant tokio tipo pažeidimus labai svarbią reikšmę turi komandinis darbas. Gydymo procese dalyvauja daug specialistų, pradedant gydytoju ir fizinės terapijos specialistu ir baigiant pediatru ar net sportininko treneriu.

Gydydami savo pacientus mes siekiame pagerinti pažeistų audinių struktūrą ir funkciją.

Pradėdami taikyti specialų gydymą, į kurį įeina gydomieji pratimai, mes dažniausiai rekomenduojame  ilgesnį laikotarpį kasdien vartoti tam tikrų papildų, kurių kursas gali trukti iki kelių mėnesių.

 

 

Peirce https://writemypaper4me.org/ threw his full weight behind the kansas-nebraska bill with the help of his southern advisors.