SVEIKISĄNARIAI.LT

Kelio sąnario menisko plyšimas

Tai yra dažniausias kelio sąnario pažeidimas.

Menisko plyšimai gali būti:

  • Trauminiai – kuomet sąnariui tenka didelis staigus apkrovimas, kai daromi staigūs judesiai (dažniausiai sukamieji) ar nuo stipraus smūgio į kelio sąnario šoną.
  • Degeneraciniai – kuomet dėl senatvinių ar uždegiminių pakitimų meniskas tampa mažiau elastingas, gali užtekti ir nedidelės traumos, kad jis plyštų.

Plyšus meniskui atsiranda strigimo jausmas, žmogus negali pilnai ištiesti kojos ar bijo maksimaliai sulenkti. Staiga atsirandęs sąnario patinimas, skausmas, per kelias dienas gali praeiti ir pacientas į tai nekreipia daug dėmesio. Tačiau sąnario skausmai pradeda kartotis, stiprėti ir palaipsniui trikdyti normalų gyvenimą. Plyšęs ir negydomas meniskas, per ilgą laiką, pradeda žaloti kelio sąnario kremzlę ir taip padidina artrozės rizika.

Diagnozei patvirtinti pacientas turi kreiptis pas ortopedą-traumatologą. Ligai daignozuoti informatyviausias tyrimas yra magnetinio rezonanso tyrimas (MRT).

Plyšęs meniskas dažniausiai gydomas daline rezekcija (pašalinimu), kai artroskopijos būdu pašalinama pažeista menisko dalis. Jei plyšimas nėra senas, meniską galima susiūti.

Po atlikto gydymo, pacientas atgauna buvusį fizinį aktyvumą.

But how do you measure yourself when it comes to the speaking test that’s the write my essay for me cheap question.