SVEIKISĄNARIAI.LT

Lateralinis epikondilitas

Epikondilitas – tai alkūnės sausgyslių pažeidimas. Jis dažnas tenisininkų tarpe, todėl dažnai vadinamas „tenisininko alkūne“.

Klinika

Dažniausiai serga žmonės, atliekantys pasikartojančius judesius per alkūnės sąnarį, vyresnio amžiaus žmonės (40 metų ir vyresni). Moterims pasitaiko dažniau nei vyrams.  Susirgimas pasitaiko apie pusei tenisininkų, ypač vyresnio amžiaus, nešikams, krovikams, staliams, statybininkams, masažistams ir visiems, kurių darbas susijęs su kartotiniu rankos tiesimu ir pasukimu. Judesiai sulenkus ranką ir kažką laikant joje, pavyzdžiui raketę ar kokį įrankį, dažniausia šio pažeidimo priežastis.

  • Liga prasideda stiprėjančiu skausmu išoriniame alkūnės krašte, plintančiu į viršų arba link riešo.
  • Paspaudus tą vietą skauda. Toje vietoje vystosi uždegimas, ranka ištinsta.
  • Jaučiamas skausmas alkūnės išorinėje dalyje, kai riešas užlekiamas aukštyn.
  • Jaučiamas riešo silpnumas, todėl sunku atlikti tuos judesius, kai reikia rankos jėgos.

Diagnozė

Gydytojas pirmiausia paprastai įvertina ligonio nusiskundimus bei atlieka klinikinį ištyrimą. Taip pat tiriamas alkūnės sąnarys: ta vieta paspaudžiama, prašoma sulenkti riešus ir kt. Rentgeno nuotraukose esant „tenisininko alkūnei“ pokyčių dažniausiai nesimato. Tačiau šis tyrimas atliekamas norint atmesti alkūnės traumas ir kitas ligas. Taip pat būtina atmesti ir kitas priežastis, pavyzdžiui, nervo spaudimą.

Gydymas

Dažnai alkūnei suteikus poilsį, skausmas praeina savaime. Galima standžiai apvynioti alkūnę elastiniu bintu. Skausmą malšina ir alkūnės šaldymas. Padėti gali ir raumenų tempimo pratimai, maisto papildas CIGNON. Labai veiksminga yra alkūnės fizioterapija ultragarsu. Ultargarso procedūros gali būti atliekamos su VERSAN EMULSIJA. Skausmui malšinti galima vartoti nesteroidinius vaistus nuo uždegimo. Kai kuriais atvejais gydytojas gali skirti gliukortikoidų ir vietinių nuskausminamųjų injekciją į skaudamą vietą. Sunkiais atvejais atliekama operacija, kai sausgyslė atskiriama nuo kaulo.

Do you think they are responsible for pollution of additional the environment.