Skip to main content

Daug sėdite? Tuomet šis testas skirtas jums

By August 22, 2022Uncategorized

Didžiąją dienos dalį praleidžiate sėdimoje padėtyje? Tuomet šis testas būtent Jums!

Dažnai dirbame palinkę į priekį. Būnant tokioje padėtyje be pertraukų, mūsų pečiai pakyla, linksta į vidų, sutrumpėja krūtinės raumenys, o tarpumenčio raumenys atvirkščiai – pailgėja, ko pasekoje galva ir pečiai atsikiša į priekį, pečiai suapvalėja.

Dėl pasikeitusios peties sąnario padėties, šis sąnarys praranda mobilumą, ko pasekoje nebegalime atlikti judesių pilna amplitude, ima vystytis lėtinės traumos ir tik laiko klausimas, kada pajusime pirmuosius negalavimus peties srityje.

Atlikime paprastą peties sąnario mobilumo testą, kurio dėka sužinosime, ar turime pakankamai mobilius pečius!

TESTAS
1. Išmatuokime savo plaštakos ilgį. Šis atstumas bus reikalingas rezultatui nustatyti;
2. Sugniaužkime kumščius;
3. Vieną ranką kelkime į viršų ir bandykime pasiekti tarpumentį, o kitą ranką laikykime apačioje ir bandykime pasiekti viršutinę ranką. Abi rankas laikykime sau už nugaros. Stenkimės, kad tarpas tarp sugniaužtų kumščių būtų kuo mažesnis.

REZULTATAS

  • Idealus: kai atstumas nuo 0 iki plaštakos ilgio, kurį išsimatavome. Mūsų pavyzdyje: nuo 0 iki 16cm;
  • Vidutinis: kai atstumas didesnis nei plaštakos ilgis, bet neviršija plaštakos ilgis x 1,5. Mūsų pavyzdyje: 16 x 1,5=24cm, taigi nuo 16 iki 24cm;
  • Prastas: kai atstumas didesnis nei plaštakos ilgis x 1,5. Mūsų pavyzdyje: daugiau nei 24cm.

Išsamiau apie peties sąnarį: jo anatomiją, prevencines priemones, ir ką daryti pajutus pirmuosius negalavimus skaitykime ankstesnėje Judėk Sveikas naujienoje adresu: http://bit.ly/ka-zinome-apie-peties-sanari