Skip to main content

Kiek galime išstovėti ant vienos kojos?

By August 23, 2022November 28th, 2022Uncategorized

Ar galime ant vienos kojos išstovėti 30 sekundžių? O gal visą minutę?!

Sakoma, kad pastatyti adatą statmenai įmanoma, o siūlo – ne. Panašiai yra ir su mumis, jei būsime atsipalaidavę, minkšti ir suglebę, neturintys tvirtos ašies – neišlaikysime pusiausvyros!

Gebėjimas balansuoti ant vienos kojos yra ne tik įrodymas, kad esame puikios fizinės formos, bet ir svarbus mūsų smegenų sveikatos rodiklis!

Mūsų gebėjimui išstovėti ant vienos kojos įtakos turi 3 informaciniai šaltiniai:

1. Akys. Tai ką matome aplink save per optinį nervą yra persiunčiama smegenims.
2. Sąnariai ir raumenys. Jų siunčiama informacija smegenims yra itin svarbi, nes tai yra organizmo būdas sužinoti, kur jis yra, net jei esame užsimerkę.
3. Vidinė ausis. Joje yra skysčio, judančio kartu su mūsų galva. Kanalų sienelių ląstelės pajunta skysčio judesius ir perduoda signalus į smegenis per prieangio ir sraigės nervą, kuris yra svarbus ir klausai, ir pusiausvyros laikymui.

Pusiausvyros sutrikimus dažniausiai pradedame justi senstant, kuomet prastėja rega, iš raumenų ir sąnarių gaunama informacija tampa nepatikima, o vidinėje ausyje sumažėja judesį fiksuojančių ląstelių.

Tam, kad ilgiau išvengtume pusiausvyros sutrikimų – treniruokimės dažniau stovėdami ant vienos kojos ir bandydami išstovėti kuo ilgesnį laiką!

Remiantis Jav mokslininkų atliktais tyrimais, normali vidutinė balansavimo ant vienos kojos trukmė pagal amžių, turėtų būti:

  • Mažiau nei 40 metų, atmerktom akim: 45 sekundės, užmerktom: 15 sekundžių.
  • 40-49 metai, atmerktom akim: 42 sekundės, užmerktom: 13 sekundžių;
  • 50-59 metai, atmerktom akim: 41 sekundė, užmerktom: 8 sekundės;
  • 60-69 metai, atmerktom akim: 32 sekundės, užmerktom: 4 sekundės;
  • 70-79 metai, atmerktom akim: 22 sekundės, užmerktom: 3 sekundės;
  • 80-99 metai, atmerktom akim: 9 sekundės, užmerktom: 2 sekundės.

Dėmesio!

Jei stovėjimas ant vienos kojos nėra išbandymas, tuomet pradėkime tai daryti užmerktomis akimis. Taip labiau lavinsime kojų raumenų ir sąnarių jutiklius ir iš jų siunčiama informacija smegenims taps patikimesnė.