Skip to main content

Naudingi patarimai, kaip išsaugoti sąnarių sveikatą

By June 16, 2022June 17th, 2022Uncategorized

Naudingi patarimai, kaip išsaugoti sąnarių sveikatą:

  • Tinkamas fizinis krūvis. Mankštinkitės reguliariai po 20–30 minučių kasdien. Neviršykite savo galimybių, nes per didelis fizinis krūvis gali ir pakenkti. Jį patartina didinti pamažu. Jums tinkamą pratimų komplektą parinks kineziterapeutas. Jei mėgstate vaikštinėti, rinkitės ne kietą dangą, o minkštą pievą ar smėlį.
  • Teisinga mityba. Su maistu reikia gauti pakankamą kiekį vitaminų, mineralų bei kitų sąnariams reikalingų medžiagų, tokių kaip II tipo kolagenas, chondroitinas, hialurono rūgštis. Mitybą galima papildyti vartojant specialius maisto papildus.
  • Reguliuokite antsvorį. Reikia mitybos ir fizinio krūvio įpročius suderinti taip, kad neturėtumėte antsvorio, nes tai papildomas krūvis sąnariams. Jūsų kūno masės indeksas neturėtų būti didesnis nei 18–24,9kg/m2. Šis indeksas apskaičiuojamas pagal formulę: KMI = Kūno masė (kg) / ūgis (m2).
  • Tinkama avalynė kas dieną ir sportuojant. Nenešiokite aukštakulnių batelių, netinkamo dydžio avalynės. Sveikiausia yra natūralios odos avalynė, kurioje kojos nešąla ir mažiau prakaituoja.
  • Sąnariams naudingos šilumos ar šalčio procedūros, manualinė terapija, masažas, vandens procedūros, kitos fizioterapinės priemonės.