Skip to main content

Užsiėmimai tausojantys mūsų sąnarius

By August 23, 2022November 28th, 2022Uncategorized
Liaudies išmintis sako: ruošk roges vasarą, ratus – žiemą. Panašiai turėtume elgtis ir su savo sąnariais. Tai, kad šiuo metu nejaučiame jokių negalavimų, dar nereiškia, kad turėtume nustoti rūpintis savo organizmu!
Vienas svarbiausių faktorių norint užtikrinti sklandų sąnarių darbą yra judėjimas! Judėjimas yra reikalingas sąnario mitybai bei tvirtiems aplinkinių sąnarių audiniams (raiščiams, raumenims) palaikyti. O tvirti ir išsivystę raumenys yra sąnarių stabilumo garantas.
Tačiau visur yra riba, nes per didelės apkrovos gali pradėti žaloti sąnarių kremzlinį audinį, todėl stenkimės pasirinkti sau tinkamą veiklą.
Kad tai padaryti būtų paprasčiau, štai keletas užsiėmimų, kurie nenuvargins mūsų sąnarių:
✓ Važiavimas dviračiu. Nustatyta, kad važiuojant dviračiu dirba 206 kaulai ir 600 raumenų, stiprinamas visas judamasis aparatas, tuo pat metu neapkraunant sąnarių, nes važiuojant dviračiu didžioji kūno svorio dalis tenka korpusui ir tik iš dalies rankoms. Norėdami išvengti griuvimo rizikos, važinėjimui rinkimės lygias vietoves arba stacionarų dviratį (treniruoklį).
✓ Vaikščiojimas. Nevargina kojų sąnarių, nes judesiai nėra staigūs. Eidami greitesniu žingsniu, treniruosime ir širdies raumenis. Vaikščiojimas yra būtinas jeigu dirbame sėdimą darbą, į jį važiuojame automobiliu. Per dieną nueikime nuo 1,5 iki 3km.
✓ Plaukimas. Vienas saugiausių užsiėmimų mūsų sąnariams. Ši veikla neapkrauna sąnarių, stiprina pilvo, rankų bei kojų raumenis, treniruoja plaučius ir širdį. Išsamiai apie plaukimo naudą skaitykime čia -> https://bit.ly/plaukimo-nauda
✓ Tempimo pratimai. Reguliariai juos atlikdami išlaikysime raumenų tonusą ir lankstumą. Atlikdami tempimo pratimus po fizinės veiklos, padėsime atpalaiduoti raumenines skaidulas ir fascijas, ko pasekoje pagerinsime sąnarių mobilumą (paslankumą).
✓ Šokiai. Šokio metu stiprėja sąnariai ir sausgyslės, gerėja mažojo dubens srities kraujotaka. Dėka nuolatinio tempimo ir judinimo raumenys lengviau atsipalaiduoja. Šokiai yra puikus būdas atsipalaiduoti ir atitrūkti nuo rutinos.