SVEIKISĄNARIAI.LT

Interviu su Dr. Antoni Tramullas

Interviu su Dr. Antoni Tramullas

Dr. Antoni Tramulas yra atsakingas už FC Barselonos senjorų futbolo komandą ir yra Quiron klinikos Sporto medicinos skyriaus vyriausiasis gydytojas, Catalan‘o krepšinio federacijos vyriausiasis gydytojas ir Eurolygos vyriausiasis gydytojas.

Dr. Antoni Tramullas sporto medicinos specialybę įgijo Londono Universitete. Šiuo metu jis yra gydytojas, atsakingas už FC Barselonos senjorų futbolo komandą ir Quiron klinikos Sporto medicinos skyriaus vyriausiasis gydytojas, Catalan‘o krepšinio federacijos vyriausiasis gydytojas ir Eurolygos vyriausiasis gydytojas.
Kokią svarbą sporto medicinos specialybė turi šiuolaikiniame medicinos moksle?

Sporto medicina yra sąlyginai nauja disciplina, bet ji labai greitai populiarėja, nes tarp profesionalių, elitinių žaidėjų didėja šios srities specialistų poreikis. Bet kuriuo atveju sporto medicina yra daugiadisciplinė sritis ir ji turi būti papildoma kitų sveikatos ir fizinio lavinimo specialistų, tokių kaip mitybos, fizioterapijos, reabilitacijos specialistų, trenerių, osteopatų, psichologų ir kitų medicinos profesionalų pagalba ir priežiūra.

O kokią reikšmę tai turi atletams mėgėjams?

Dauguma sportininkų šiais laikais yra mėgėjai-neprofesionalai. Jiems sporto medicina yra tiek pat svarbi, kiek ir pats sportas, kadangi ji padeda jiems pagerinti jų sportines galimybes. Taip pat yra kita žmonių grupė, kurie nėra sportininkai, tačiau kuriems fiziniai pratimai gali būti naudingi sveikatai.

Kokius sąnarių pažeidimus dažniausiai pastebite tarp sportininkų?

Na, tai priklauso nuo sporto šakos! Sporto šakose, kuriose atliekama daug šuolių, pavyzdžiui, tinklinyje ar krepšinyje, dažniausiai yra pažeidžiami kelio ir kulkšnies sąnariai. Sporto šakos, kuriose žaidžiama su raketėmis (tenisas, stalo tenisas), didžiausią riziką kelia alkūnės ir peties sąnariams. Ir taip toliau – kiekvienam atskiram sportui yra būdingos tam tikros technikos, o atliekant pasikartojančius judesius, kurie įtraukia vis tą patį sąnarį, gali išsivystyti sąnario trauma.

Remiantis visų Jūsų prižiūrimų sportininkų patirtimi, kokios problemos procentaliai pasitaiko dažniau: kemzlės ar minkštųjų audinių?

Procentaliai įvertinti sudėtinga, nes tai priklauso nuo sporto šakos, atleto amžiaus, jo ankstesnio treniravimosi, prieš treniruotę atliekamo apšilimo, svorio. Viską sudėjus, tai priklauso nuo daugybės dalykų. Jei kalbėsime apie krepšinį, tai čia dažniausiai pažeidžiami  minkštieji audiniai, ypač Achilo kulnas (sausgyslė). Kita vertus, jei kalbėsime apie futbolą, ten pasitaiko labai daug kremzlės pažeidimų.

Sporto medicinos gydytojas atsakingas ne tik už traumų gydymą, bet ir teisingų prevencinių priemonių paskyrimą, sportininkams turintiems didesnę sąnarių pažeidimų riziką. Ką Jūs jiems rekomenduotumėte? 

Sausgyslių ir raumenų traumoms galima bent iš dalies užkirsti kelią. Esant gerai treniruočių programai ir raumenų balansui mes galime teigti, kad tam tikrais atvejais šių pažeidimų galima išvengti. Tačiau ilgesnį laiką atliekami pakartotiniai judesiai beveik neišvengiamai lemia kremzlių nusidėvėjimą.

Ką manote apie mukopolisacharidų pagrindu pagamintus maisto papildus sportininkams?

Sąnarių pažeidimų priežastis sudaro daug veiksnių, todėl jų sukeltų problemų sprendimai taip pat turi būti daugiaveiksniai. Tai reiškia, kad turi būti ne tik sudaryta teisinga treniruočių programa, įgytas geras raumenų tonusas, tačiau ir pritaikoma taisyklinga mityba ir tinkamas mitybos papildymas reikiamomis medžiagomis. Žodis „papildas“ kalba pats už save. Tai reiškia, kad papildai turi tik papildyti maistą, o ne jį pakeisti. Dėl to tinkami maisto papildai su mukopolisacharidais, taikomi kartu su kitais mano paminėtais elementais, gali būti labai naudingi.  Problemų sprendimas yra visų šių veiksnių suma.

Tip 5 read the directions carefully this one seems just as obvious, but pay close attention to the https://pro-academic-writers.com/ application instructions.